Sloga – Budućnost 1:1 (0:1)

SC „Braća Milutinović“. Gledalaca: 400. Sudija: Nemanja Bogdanović (Čačak). Strelci: Marjanović u 73. minutu za Slogu, a Grujičić u 5. za Budućnost.

SLOGA – Golubović, Jašić, Milosavljević (M. Kostadinović), Živanović, Ž. Kostadinović, Tošić, Božić, Marjanović, Knežević, Andrić (Nikolić), Mijatović.

BUDUĆNOST –  Stjepanović, F. Bugarčić, M. Bugarčić, Perišić, Čolović, Veljović,  Jovanović, Đurković, Grujičić, Stojaković, Vučićević (Todorović).

Igrač utakmice: Dejan Golubović (Sloga)

U pretposlednjem kolu Zapadno – moravske zone derbi je odigran u Bajinoj Bašti. Sastale su se drugoplasirana ekipa Budućnosti i trećeplasirana Sloga. Viđen je dobar fudbal. Uz dva gola, bilo je lepih poteza, šuteva, duela, gol šansi i odbrana golmana.

Aplauz za pionire Sloge za pobedu protiv Slobode u Užicu

Počletak utakmice bio je buran. Prvo je zapretila Sloga udarcem Andrića, ali je golman dobro reagova. U 3. minutu Milosavljevićev start  nad Grujičićem, sudija je okarakterisao kao penal. Izveo ga je Grujičić. Dobro je šutirao u desnu stranu Golubovićevog gola, ali je čuvar mreže domaćina sjajno reagovao i sprečio pogodak. Samo dva minuta kasnije gosti su poveli. Grujićić je iskosa sa leve strane uputu šut ka golu Podinjaca. Ona je okrznula Ž. Kostadinovića, promenila smer i završila u mreži. Priliku da poravna rezultat imao je Andrić u 7. minutu. Golman gosatiju bio je na visini zadatka i nije to dozvolio. Posle toga igralo se uglavnom na polovini terena sve do 73. minuta kada je Sloga izjednačila. Božić je izveo korner a Marjanović zahvatio loptu i poslao je u mrežu Ariljaca. Dva minuta kasnije usledio je dobar šut Živanovića, golman ga je odbranio. U finišu  M. Kostadinović i Nikolić probali su da daju gol, ali nisu uspeli. I gosti su udrcima sa distance tražili svoju šansu, ali to za odličnog Golubovića nije bila nikakva opsanost.

Očekivali smo tešku utakmicu.  Oba tima želela su da pobede i ostanu u trci za prvo mesto sa Slobodom. Desilo se da podelimo bodove čime smo učvrstili Užičane na prvom mestu. Utakmica je bila prava prvenstvena. Mislili smo da ćemo posle odbranjenog penala  izdignuti se. Međutim, jeftino smo primili gol i to je loše delovalo po ekipu. Ipak, uspeli smo da izjednačimo – kaže golman Sloge Dejan Golubović.

Tošić i Milosavljević (Sloga) u duelu sa Jovanovićem (Budućnost)

Znali smo da nam neće biti lako protiv dobrog tima Sloge. Žalimo što smo primili jeftin gol posle kornera. Hteli smo da se iskupimo za nerešen rezultat na svom terenu protiv sjenicke Sloge, ali nismo uspeli. Mislim da je rezultat u Bajinoj Basti  najpravedniji ishod dobre utakmice – objašnjava kapiten Budućnosti Dragan Jovanović.

Pred početak utakmice na atletskoj stazi pojavili su se igrači Sloginog pionirskog tima koji je pobedio Slobodu u Užicu sa 3:1. Publika ih je nagradila aplauzom.

Autor/Foto: M. Andrić