Fudbaleri Radničkog pobedom su počeli takmičenje u Prvoj ligi Srbije. Kragujevčani su na stadionu „Čika Dača“ savladali ekipu Slobode iz Užica rezultatom 2:0.

Fudbaleri Radničkog pružili su dobru igru na startu prvenstva i pobedom nad ekipom Slobode iz Užica obradovali svoje navijače.

U duelu starih rivala viđena je bobena igra sa malo prilika za gol. Kragujevčani su poveli pogotkom iz penala. Posle greške odbrane gostiju, u 13. minutu u kaznenom prostoru Slobode oboren je Vujasin. Isti igrač realizovao je najstrožu kaznu – 1:0 za Radnički što je bio rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je bio bolji rival u drugom delu meča u kojem je uspeo da potvrdi pobedu. Posle asistencije Vujasina, Todorović je lepim golom u 63. minutu postavio konačan rezultat utakmice, Radnički-Sloboda 2:0.

Utakmicu je obeležio i incident kada je u završnici meča na teren utrčao jedan navijač Slobode, koji je uposlio organe reda i zabavio gledaoce. U drugom kolu prvenstva Radnički će igrati u Čačku sa doskorašnjim superligašem, ekipom Borca.